Co znamená SPANKER?

Občas se mě někdo zeptá proč jsem svoje internetové stránky nazval Spanker a často to používám i jinde jako přezdívku. Když začal u nás rozvoj internetu a já vytvořil svoje první internetové stránky o běhání tak jsem hledal nějaký název, který by byl světový ale zároveň ne moc anglický. Prostě jsem si otevřel Anglicko-Český slovník a hledal jsem nějaké slovo, které je sice anglické, ale aby se stejně psalo i vyslovovalo, což u anglických slov není tak jednoduché. No a narazil jsem na slovo Spanker, které se mi líbilo i významově tím, co bylo v slovníku uvedeno: 1. rychlý kůň 2. něco velmi krásného. To přišlo až po několika letech, že lidé začali v tom vidět i jiný význam

Já v té době chodíval pravidelně na dostihy a to s tím koněm se mi líbilo a na ty internetové stránky jsem umístil do hlavičky animovaný gif jak běžec předbíhá koně a pod tím popis "Stránky pro běžce, kteří chtějí běhat rychleji než kůň". Ale o tom koni Spanker, jsem toho víc nevěděl. Takže až teprve teď mne napadlo se zeptat AI co mi může o tom koni zjistit.

No a tohle mi vypsalo:

Ano, existoval kůň jménem Spanker, který byl známý v historii chovu koní, zejména v rámci anglického plnokrevníka. Spanker se narodil v 17. století a byl jedním z nejvýznamnějších raných předků anglického plnokrevníka. Jeho přesné datum narození není známo, ale je zaznamenán v raných rodokmenech plnokrevníků.Spanker byl považován za výjimečného plemenného hřebce a měl významný vliv na chov anglických plnokrevníků. Jeho potomci a další příbuzní hřebci a klisny se stali základem pro mnoho linii, které se dále rozvíjely v rámci plemene. Jeho genetický přínos je stále viditelný v mnoha moderních závodních liniích.